Resimli Kadir Gecesi Mesajları ve Sözleri

Resimli Kadir Gecesi Mesajları ve Sözleri 0 Resim Mevcut 1304 Kez Görüntülendi

Kadir Gecesi, Müslümanlar için en kutsal gecelerden biri olarak kabul edilmektedir. Ramazan ayının 27. gecesine denk gelen Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlı olarak kabul edilmektedir. Bu nedenden ötürü Müslümanlar resimli Kadir Gecesi mesajları sayesinde bu özel günde sevdiklerini unutmadıklarını da kanıtlamaktadır.

Duaların ve ibadetlerin geri çevrilmediği Kadir Gecesinde dostların ve akrabaların hatırlanması da bir sevap kaynağı olarak görülmektedir. En güzel kandillerden biri olan Kadir Gecesinde dostlarına hadislerle seslenmek isteyen kişiler; “ Kim erdemine inanarak ve sevabını umarak Kadir Gecesini ihya ederse Allah onun bütün günahlarını bağışlar.” şeklinde paylaşımlara yönelmektedir.

En güzel kadir gecesi mesajları nda; “ Allah’ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Kadir Gecesinde bin yıllık yaşantımızı, ibadetlerimizi ve geleceğimizi düşünerek samimi dualar edeceğiz. Allah bizleri, kalplerini samimiyetle çarpan kullarından eylesin! Gönüllerimiz bir, Kadir Gecemiz mübarek olsun…!” şeklinde uzun ve anlamlı iyi dilekler de sıklıkla gönderilmektedir.

Anlamlı Kadir Gecesi Sözleri

Camilerin sabahlara kadar dolup taştığı mübarek gecede insanların birbirlerine dua etmeleri çok önemlidir. Bu da resimli Kadir Gecesi mesajları nda insanların birbirlerinden dua istemelerini sağlamaktadır. Müslüman inançlarına göre başkalarına edilen duaların yeri oldukça büyültür. Bu dendenden ötürü mesajlarda; “Bin aydan daha hayırlı olan bu gecede ailenize bereket ve ihsan temenni ederim. Dualarda buluşmak üzere Kadir Geceniz mübarek oldun.” cümleleri de oldukça sık kullanılmaktadır.

Kadir gecesinin önemine vurgu yapılması için hazırlanan Whatsapp Kadir Gecesi mesajları peygamber efendimizin sözlerine de yer verilmiştir. Bu sayede bireylerin yeni bilgiler edinmeleri de sağlanmaktadır.

Ayrıca en güzel Kadir Gecesi sözleri için seçilen resimler tasavvufi ögelerden meydana gelmektedir. Bu da resimler ve sözler arasında uyum sağlanarak etkinin güçlü olmasını garantilemektedir. Kullanıcılar Arapça duaların olduğu resimli kandil mesajlarını sosyal medya hesaplarından paylaşarak da istedikleri etkiyi doğuran bir kandil tebliği yapmış olmaktadır. İsteyen kişiler Kadir Gecesi ile alakalı mesajlarını yine resimli veyahut yazılı olarak sadece tercih ettiği yakın dostlarına gönderebilmektedir.

25 oy, Ortalama : 4,28/5