Resimli Hüzünlü Sözler ve Mesajlar

Resimli Hüzünlü Sözler ve Mesajlar 16 Resim Mevcut 789 Kez Görüntülendi

Hüzün kelimesi Arapça hzn kalıbından gelmektedir. Kelimenin anlamı kimi zaman kahır tutmak, içlenmek gibi anlamlar da taşımaktadır. Gerçekten de hüzünlü insanlar kendilerini içim kabardı olarak ifade edip hatta kimi zaman iç geçirmektedir. Bu iç geçirme kimi zaman duygularını ifade etmek için yeterli olmamaktadır.

İnsanların hüznü farklı sebeplerden dolayı olabilmektedir. Resimli Hüzünlü Sözler ve Mesajlar içerisinde ise insanların duygularına göre hüzünlü sözler bulunmaktadır. İnsanlar bu sözleri veya resimleri alarak paylaşımlarını yapabilmektedir. Bu paylaşımlar da insanların duygularını ifade etmesini sağlamaktadır. Duygular kimi zaman tek bir sözle kimi zaman bir şiirle şarkıyla ifade edilebilmektedir.

Sevgilisinden ayrılan insan için hüzünsözleri ayrı, gurbette okuyan bir öğrenci için hüzün sözü ayrı olmaktadır. Bir yakınını kaybeden birisi için de bu durum aynı olmaktadır. Hüzün sözleri bunlara göre ayarlanarak insanların istediği sözü seçip paylaşmasını sağlamaktadır.

Paylaş (1)

Sıkıntılar gecedir dinlen kederlenme sabah elbet olacaktır.

Paylaş (0)

Adına şarkılar yazmadım diye resmini yollara çizmedim diye sanma ki sevgilim seni sevmedim.

Paylaş (0)

Ne zaman sağır ressam kristal bir zemin üzerine düşen yağmur damlasının sesini çizerse seni o zaman unutacağım.

Paylaş (0)

Aslında suçum yok hâkim bey bende yakmak istemezdim bu şehri ama ne yapayım üşümesin sevdiğimin elleri…

Paylaş (0)

Sensizliği dinlemek sessizliği dinlemekten zor ama en zoru sensizliğin sessizliğini dinlemek…

Paylaş (0)

Özledin, ağladın, güldün, şarkılar söyledin, şiirler yazdın. Peki, o ne yaptı? Deme. Herkes kendinden sorumludur aşkta.

Paylaş (0)

Bazen bu yüreğe bu kadar acı fazla deriz kendi kendimize. Ama hata bizde; küçücük yürekle kocaman sevmişiz, ne haddimize.

Paylaş (0)

Aşkın mantığı olmaz. Sakın ha! Dostum içme aşk zehrini su diye aşk pınarından, ya Ferhat gibi atlarsın kayalardan ya da Mecnun olur dolaşırsın çöllerde kahrından.

Paylaş (0)

İçimde yılgın rüzgârların ayak sesleri, sende daha yeni yeni kavak yelleri… Doğrusu yanlışı ağrısı sancısı ne varsa yaşanacak. Gözyaşı ayrılık pişmanlık dargınlık hepsi benim olacak.

Paylaş (0)

Yıllar geçer o benim hep yanımda olur derdim hiç gitmez ellerimi bırakmaz derdim beni unutsa da adımı ve gözlerimi asla derdim meğer varlığımı bile hiçe saymış.

Paylaş (0)

Seni özlemek acı çekmekse o acıyı severek çekiyorum, seni sevmek günahsa hiç çekinmeden günaha giriyorum, sana tutkun olmak ölmekse al sana canımı veriyorum.

Paylaş (0)

Hiç kimse görmesin tanımasın beni. Bu gece çekemem boş muhabbetleri. Dokunmayın bırakın kendi halime. Rüzgâr nerden eserse hesap kitap yok bu gece.

Paylaş (0)

Dikenli tellerden bir kelepçe hazırlayın takın bileklerime kanasın, asın beni o yârin gözlerine cesedim gözyaşlarıyla yıkansın.

Paylaş (0)

Uykusuz gecelerimde gözyaşlarımla yazdım adını kalbime güneşsiz günlerimde kanımla suladım resimlerimizi yeniden gelirsin diye!

Paylaş (0)

Denizde kalem kumdan kâğıtlar yaptım. Her yere seni seviyorum yazdım. Ama sen aptaldın inandın. Ben seni sevmedim, sana taptım.

Paylaş (0)

Sen bir şey söylemeden gidersin değil mi? Hem de öyle bir gidersin ki; bırak yaşamayı insanın nefes alması bile yarım kalır.

Hüzün İle İlgili Sözler

Bazen tek bir kelime hüznü anlatmaya yetmez bazen de insanlar ne kadar anlatırsa anlatsın içlerindeki hüzünler bitmemektedir. Resimli hüzünlü sözler ve mesajlar insanların duygularını ifade etmek için oluşturulmuştur. Türk edebiyatına bakıldığında insanların hep bir hüzünlü olduğu görülmektedir. Bu hüzün bazen özlemden, bazen ayrılıktan bazen bir kayıptan kaynaklanmaktadır. Her ne olursa olsun insanların hüzün duyguları onları efkâra götürmektedir. Efkâr da zaten çok fazla düşünen anlamındadır. İnsanların çok fazla düşünmesi onların içinde bir hüzün oluşturmaktadır.

Hazan kelimesinin kökeninde de hüzün vardır. Bu sebepten dolayı hazan mevsiminde yani sonbaharda insanların içlerinde hep bir hüzün oluşmaktadır. Onlar yaprakların dökülüşüne, kuşların göçüşüne bir hüzünle bakmaktadır. Ağacın yaprağı nasıl dalından ayrılıp yere düşüyorsa insanlar da birbirinden sevdiklerinden hep bir hazan mevsiminde ayrılmaktadır veya ayrılık ne zaman olursa olsun insan bu hüzünden dolayı kendisini hazan mevsiminde hisseder.

Bu gibi güzel hüzünlü sözler insanların duygularını yansıtmaktadır. Kişiler resimli mesajları kullanarak bu duygularını Instagram, Facebook, Twitter, Tumblr vd. gibi sosyal medya sitelerinde paylaşmaktadır. Hatta bu hüzün postlarını aynı duyguları paylaşan insanlar birbirlerine Whatsapp üzerinden de göndermektedir.

17 oy, Ortalama : 4,47/5