Resimli En İyi Ramiz Dayı Sözleri ve Mesajları

Resimli En İyi Ramiz Dayı Sözleri ve Mesajları 28 Resim Mevcut 15087 Kez Görüntülendi

Tuncel Kurtiz, Türk sinema tarihinin en önemli oyuncularından biri olarak ismini sektöre yazdırmıştır. Yakın zamanda hayata gözlerini kapatan usta isim hayat verdiği son karakterlerden biri olan Ramiz Dayı sayesinde halen konuşulmaktadır. Usta oyuncunun hayranları resimli Ramiz Dayı sözleri ve mesajlarını kullanarak onu unutmadıklarını kanıtlamaktadır. 2009 yılındaki Ezel dizisinin ana karakterlerinden biri olan Ramiz Dayı, etkileyici sözleri sayesinde pek çok aşka, ayrılığa ve hayata konuk olmayı başarmıştır.

Ramiz Dayı özellikle; “Hesap görmek hesap etmekten zordur yeğenim.”, “Mesele ölmek değil yeğen asıl mesele iz bırakabilmektir.” sözleri ile insanların kalplerine dokunmayı başarmıştır. Ramiz Dayı sözleri bir tavsiye niteliğinde de olduğu için pek çok alanda kullanılabilmektedir. Sözlerin resimli şekilde hazırlanması ise etkileyicilerini ve sözlere duyulan merakları artırmaktadır. Böylelikle bireyler hem en çok kullanılan Ramiz Dayı sözlerini hem de bahsi geçenler kadar popüler olmayanları rahat bir şekilde kendi sosyal medya hesaplarında kullanabilmektedir.

Paylaş (2)

Kiminle güldüğünü belki unutabilirsin,ama kiminle ağladığını asla !

Paylaş (3)

Merak; aşktan daha güçlü bir şey. Bir kere âşık olunca bilirsin aşkın sana ne yapacağını, ama merak öyle değil. Eğer birini merak edersen, o merak seni alır götürür.

Paylaş (2)

Sevdiğini korumak için savaşman yetmezse eğer; en karanlık çare onun sevgisini öldürmektir. Sevdiğini kurtarmak için en kötü ihtimal, en son yol ona ihanet etmektir.

Paylaş (4)

Sevilmeyi hak etmediğini düşünen herkes yalnızdır. Sevmekten korkanın kaderi ise yalnız kalmak değil, nefret ettikleriyle baş başa kalmaktır sonunda.

Paylaş (4)

Bir kere ihanete uğradın mı, anılar sana bataklık olur. Hatırladıkça çekerler seni içeri. Hatırladıkça affetmek istersin.

Paylaş (3)

Aşk mı intikam mı, mahkum mu, cellat mı hep ikisinden birini seçmen istendi. Ama hep bir üçüncü şık var. O da ateşe atlamak

Paylaş (3)

Mademki; bu dünya bile yok olacak bir gün, sevginin bitmesine insan neden üzülsün?

Paylaş (1)

Ben her şeyi olan ve kaybedeceği hiç bir şey olmayan insanım.

Paylaş (3)

Çözemedim bazılarını. Uzaktan mı adamlar adamlıktan mı uzaklar?

Paylaş (1)

Sevdiklerimize çok yakından bakarız. Bu yüzden kusurlarını görmeyiz.

Paylaş (2)

Kadere inanan insan tesadüfe inanmaz. Tesadüfe inanan adamsa kaderini kendi elinde tutamaz.

Paylaş (2)

Hayatın kuralı bu ne kadar uzağa gidersen git başladığın yere dönersin sonunda.

Paylaş (3)

Sadakat sevdiğinin kalbini tutup avucunda tutmaktır ama sadakat gerektiğinde o yüreği fırlatıp yere atmaktır.

Paylaş (4)

Bazen yaşamak için öldürmek zorundasın. Bazen yaşamak için içindeki sevgi seni öldürmeden sen onu öldürmek zorundasın.

Paylaş (2)

Bir gün sevginin bitmesine insan neden üzülsün. Aşk mı kaderi kovalar kader mi aşkı daha kimseler çözemedi bu bilmeceyi.

Paylaş (3)

Sadakat ne menem şeydir bu sadakat? Sadakat sır saklamak mıdır? Sessiz kalmak mıdır? Kıyametin kopacağını bile bile.

Paylaş (3)

Unutma! Bin kere dönsen o güne bin kere ihanet edecekler sana. Herkes doğasının gereğini yapar. Bin kere ihanet etseler sana çaresi yok bin kere gidersin yanlarına.

Paylaş (2)

Senin yerinden oynatamadığın taşlar var ama benim yok!

Paylaş (1)

Sadakat ya birine doğru koşmaktır ya birinden kaçmaktır.

Paylaş (3)

Kaderimiz olan aşka değil de aşkıyla kaderimizi değiştirene içelim!

Paylaş (3)

Mesele ölmek değil asıl mesele iz bırakabilmektir.

Paylaş (4)

Ne kadar değişirsen değiş nerede mutlu olduysan hep oraya çevirirsin kafanı.

Paylaş (1)

Bazen karşımızdakine “kendi adıma çok üzüldüm” diyemediğimiz için,”senin adına çok sevindim” deriz

Paylaş (1)

Uykun gelmiyor diye gözlerini suçlama, Belki de o beklediğin uyku değildir.

Paylaş (3)

Değişmek zordur yeğenim ama bazen… Aynı adam olmak daha zordur… Hayat öyle yüklenir ki üstüne durduğun yerde çatır çatır çatırdarsın.

Paylaş (1)

İlk bakışta değil son bakıştadır aşk! Vedalaşırken nasıl bakıyorsa, işte o kadar sevmiştir seni...

Paylaş (2)

Bir gün karşılaşacağız seninle; sen yüzünü saklayacaksın, ben nefretimi...

Paylaş (1)

Mesele bir sevgili eli tutmak değildir yeğen, tuttuğun eli bir ömür bırakmamaktır.

En Etkili Ramiz Dayı Mesajları

Resimli Ramiz Dayı sözleri ve mesajları kullanıcıların sosyal medya hesaplarında kendileri hakkında bilgi vermelerinde de yardımcı olabilmektedir. Ramiz Dayı sözlerinin etkileyiciliklerinin fazla olmasının nedenlerinden bir diğeri de ünlü oyuncu Tuncel Kurtiz ‘in sesinden çıkmış olmalarıdır. Şiirlere hayat vermesi ile de bilinen saygıdeğer oyuncu; “Bazen yaşamak için öldürmek zorundasın. Bazen yaşamak için içindeki sevgi seni öldürmeden sen onu öldürmek zorundasın.” diyerek yerinde vurguları ile sözlerin popülerliğini kaybetmemesini sağlamaktadır.

Bireyler en güzel Ramiz Dayı sözleri ve Tuncel Kurtiz sözleri sayesinde hayatlarına dair bir felsefe de belirleyebilmektedir. Bireyler özellikle “Savaşmak aslında hasmınla savaşmak değil, sevdiklerinde savaşmaktır. Savaşırken göremezsin, bazı savaşları kazanamazsın. Artık durmalı ve geri çekilmelisin.” gibi sözlerden alıntı yapılarak hayatlarını ne yönde devam ettirdiklerini sevdiklerine etkileyici şekilde bildirebilmektedir.

Ramiz Dayı sözlerini herhangi bir yazıdaki ilgiyi artırmak için de kullanmak mümkündür. Örneğin “Hayal ettiğin her şey bir gün ihtimal gerçek olabilir. O ihtimali yol etmeden unutabilir misin gerçekten sevdiğin tek insanı?” şeklinde başlayan bir yazı herkesin merakını uyandıracaktır.

17 oy, Ortalama : 4,41/5