Resimli Cuma Mesajları, En Güzel Cuma Sözleri

Resimli Cuma Mesajları, En Güzel Cuma Sözleri 36 Resim Mevcut 450 Kez Görüntülendi

Cuma günü Müslüman dünyasının bayramı olarak nitelendirilmektedir. Müslüman insanlar Cuma günü yapılmakta olan ibadetlerin iki kat daha fazla sevap getirdiğine inanır. Müslümanların kutsal kitabı Kuran-ı Kerim’de de Cuma günü yapılacak olan ibadetlerin iki kat fazla sevap kazandırdığı belirtilir. Bu nedenle Cuma günleri çok daha kıymetlidir.

Müslümanlar Cuma gününe özel olarak davranış ve hareketlerini biçimlendirir. Tüm ibadetler yapılır. Bu sayede sevaplar daha fazla toplanmış olur. İnsanların ibadet gerçekleştirmenin yanı sıra yaptığı farklı eylemler de bulunur. Bunların en çok kullanılanı ise insanların birbirlerine gönderdikleri mesajlardır. Bu sayede ibadet yapmaları ve günü kutlamaları için ayrı bir anlam oluşur.

İnsanların birbirlerine göndermiş oldukları en güzel cuma sözleri insanların gönüllerine huzur verir. O günün anlam ve önemine dair daha yapıcı çalışmalar yapmasına vesile olur. Bunun yanı sıra Müslüman insanlar için Cuma günü bir başka anlamıyla kaynaşma günüdür. Camilerde yapılan bu ibadetler insanların bir araya gelmesi için birebir fırsattır.

Cuma günleri cami içerisinde insanların birbirleri ile kaynaşmak için anlamlı bir gün olduğu bilinir. Bu nedenle Cuma namazları diğer günlere nazaran çok daha kalabalık bir biçimde yapılır. Perşembe gecesi ve cuma günleri insanlar sevdiklerine ve telefon rehberinde bulunan kişilere sosyal medya veya uygulamalar ile cuma mesajları gönderirler.

Paylaş (1)

Ya RABB'i ÜMMET-İ MUHAMMED'e huzur, birlik, beraberlik ver Kafirlere karşı bize Zaferler nasip eyle. Amin! Selam ve Dua ile Hayırlı Cumalar.

Paylaş (0)

Allahım! Kederden ve üzüntüden, acizlikten, tembellikten, cimrilikten, korkaklıktan, borç yükünden ve insanların kahrından sana sığınırım. Hayırlı Cumalar.

Paylaş (0)

Ey Allah'ım! Senin rahmetini umuyorum. Beni göz açıp kapayıncaya kadar da olsa nefsimle başbaşa bırakma. Halimi tümüyle düzelt, Senden başka İlah yoktur. Cumamız Mübarek olsun.

Paylaş (0)

Ya Rabbim dertli kullarına devalar, hasta kullarına Şafi isminle şifalar ve borçlu kullarına haırlı ve hızlı şekilde edalar ödemeyi nasip eyle inşallah. Hayırlı, nurlu, bereketli ve sağlıklı cumalar.

Paylaş (0)

Allah'ım! Günahlarımın hepsini küçüğünü ve büyüğünü ilkini ve sonunu gizlisini ve aşikârını bağışla. (Hadis-i Şerif /Müslim) Hayırlı cumalar.

Paylaş (0)

Dili Bismillah olanın işi yarım kalmaz, sözü inşallah olanın planı bozulmaz, gözü maşallah olanın içi kararmaz. Zikri subhanallah olanın eksiği olmaz. Şükrü elhamdulillah olanın rızkı azalmaz. Anahtarı iman olanın açamayacağı kapı olmaz. Hayırlı Cumalar.

Paylaş (0)

Asırlar boyu bizi bir arada tutan, kardeş kılan merhamet ve hoşgörüden ayrılmamak temennisiyle... Hayırlı Cumalar.

Paylaş (0)

Rabbimiz! El açıp Sana dua eden, Sana secde eden kardeşlerimizi bağışla; ömürlerini hayırlı eyle.. Hayırlı Cumalar.

Paylaş (0)

Amel defterimize en güzel amellerin ve hayırların yazılacağı bir gün olması dileğiyle. Selam ve Dua ile Hayırlı Nurlu Cumalar.

Paylaş (0)

Hak şerleri hayreyler, Zannetmeki gayreyler, Arif anı seyreyler... Mevlâ görelim neyler, Neylerse güzel eyler... Hayırlı Cumalar.

Paylaş (0)

Umutsuz olma! Olmaz deme. Umutları var eden, sebepleri yaratan, olmazları olduran ALLAH var. O varsa herşey var. Hayırlı Cumalar.

Paylaş (0)

Peygamber Efendimiz sav buyuruyorlar ki: “Bir mümini sevindireni, Allahü teâlâ kıyamet günü sevindirir. “ Selam ve Dua ile Hayırlı Cumalar.

Paylaş (0)

Cumamız mübarek, kısa ömrümüz ebedi cenneti hak edecek kadar bereketli olsun inşallah. Hayırlı Cumalar.

Paylaş (0)

Bugün Cuma... Rabbim!.. Dualarınızı hayırlı kılarak kabul eylesin. Cumanız bereketli ve gönlünüzce olsun inşallah.

Paylaş (0)

Dün rüya, yarın hayaldir. Rüyayı mutlu hayali umutlu yapan bugündür. Bugün gönlünün umudu neyse yarın onu yaşaman dileğiyle. Hayırlı Nurlu Cumalar.

Paylaş (0)

Allahım benim dualarımı, bana dua edenlerin duasını, benden dua bekleyenlerin duasını ve ümmeti Muhammedin dualarını kabul eyle. Selam ve Dua ile hayırlı cumalar.

Paylaş (0)

Ettiğin her dua derdine deva, sağlığına şifa, gözüne nur, gönlüne huzur, ailene ve sevdiklerine huzur getirsin. Hayırlı Cumalar.

Paylaş (0)

Nefret olan yere sevgi, ümitsizlik olan yere ümit, üzüntü olan yere sevinçler dolsun taşsın inşallah. Hayırlı Nurlu Cumalar.

Paylaş (0)

Ya Rabbi! Sana sığındım. Ne varsa Senin hükmüne bıraktım. Hayırlı Cumalar.

Paylaş (0)

Allahım! Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz hatalarımızı, günahlarımızı bağışla. Bizlere Merhamet buyur. Şüphesiz Sen merhametlilerin en merhametlisisin. Hayırlı Nurlu Cumalar...

Paylaş (0)

Ya Rabbi! Sesimizi duyansın, hallerimizi bilensin. Açtık gönlümüzü sana, sen imdat eyle, sen affeyle, sen yollarımızı hayır eyle. Cumanız Mübarek Olsun.

Paylaş (0)

Allah'ın (c.c.) rahmeti, mağfireti, bereketi üzerine olsun. Rabbim günümüzü hayırlı ve bereketli kılsın, Hayırlı cumalar diliyorum.

Paylaş (0)

Rabbim dünyada sağlıklı, mutlu, huzurlu ve barış içinde yaşamayı ahirette ise cennet bahçelerinde olmayı Peygamber Efendimizin bütün ümetine nasip eylesin inşaIIah. Amin ve hayırlı cumalar.

Paylaş (0)

Melekler daima duacınız olsun… Yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun… Sevgili Peygamberimiz, şefaatçiniz olsun… Cumanız mübarek olsun…

Paylaş (0)

Bugün her zamanki gibi bayram olsun, hüzünler dönüşsün sevince. Rabbim yaralarımızı sarsın, Kalbimizdeki marazları gidersin Şafi namıyla. Cumanız Mübarek Olsun!

Paylaş (0)

Ya Rabbi! Sesimizi duyansın, hallerimizi bilensin. Açtık gönlümüzü sana, Sen imdat eyle, Sen affeyle, sen yollarımızı hayır eyle. Hayırlı Cumalar

Paylaş (0)

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun, ne de dostlar unutulsun. Cumanız Mübarek Olsun…

Paylaş (0)

Allah'ım Vatanımızı ve Milletimizi düzlüğe çıkar Türk İslam coğrafyasında zulüm ve eziyet gören soydaşlarımıza yardım eyle.Hayırlı Cumalar.

Paylaş (0)

Bildirdiğin ve yaydığın o büyük Kur'an-I Kerim'i, kalbimizin baharı, gönlümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap… Hayırlı Cumalar…

Paylaş (0)

Günlerinizin en faziletlisi Cuma günüdür. Bu sebeble o gün bana çokça salavat getiriniz. Zira sizin salat bana sunulur. Selam ve dua ile hayırlı Cumalar!

Paylaş (1)

Ey alemleri yaratan Rabbimiz! Bizi İslam"dan ve Kur"andan ayırma. Bizi daima sırat-ı müstakimde tut. İslâm nurunu söndürmek isteyenlere fırsat verme. Bizim yüzümüzden insanları helak etme. Hayırlı Cumalar

Paylaş (0)

Geldim o büyük dergâhına yâ Rab! Ağlatma bizi mübarek cumâ hatırına lutfet… Kullukta bu Seyrî değil erbab, Reddetme, bu günakar kulu affet! Hayırlı Cumalar …

Paylaş (0)

İnsan oğlu geçmişin her zaman hasretçisi, geleceğin sabırsızca özlemcisi, yaşadığı anın maalesef şikayetçisidir… Allah bizi şikayet edenlerden değil, şükredenlerden eylesin… Hayırlı Cumalar.

Paylaş (0)

Bugün Bayram Olsun. Hüzünler Dönüşsün Sevince. Rabbim Yaralarımızı Sarsın Rauf Adıyla, Kalbimizdeki Marazları Gidersin Şafi Namıyla, Cumanız Mübarek Olsun!

Paylaş (0)

Allah'ım! Dilediğini veren, dilediğini de alan o büyük kudretin ile hayatımıza bereket ihsan eyle. Hayırlı Cumalar.

Paylaş (0)

Ey Büyük Rabbim! Dinimizden dolayı bizi yok etmeye çaba sarf edenlere fırsat verme. Bizleri o büyük İslam dininin yolundan ayırma…. Hayırlı Cumalar.

En Güzel Cuma Mesajları

Resimli Cuma mesajları da insanların sürekli olarak takip ettiği ve talep ettiği konuşmalardır. Bu sayede özlü sözler veya iyi niyetler sürekli olarak aktarılır. Cami içerisine girme imkanı bulamayan ve programı uyum gösteremeyen kişiler bu şekilde telafi etmeye çalışırlar. Bu sayede sevdikleri ile haftanın son gününde konuşma fırsatları bulurlar.

Cuma Mesajları Resimli

En güzel resimli Cuma sözleri sürekli olarak aranan kelime gruplarıdır. Müslümanlar internet vasıtasıyla kısa bir arama sürecinin ardından istedikleri söz gruplarını bir arada bulabilirler. Bu sayede çok rahat bir biçimde karşısındaki kişiye bu mesajları gönderebilir. Aynı zamanda bu kutsal gün bu sayede birlikte de kutlanmış olur.

17 oy, Ortalama : 4,82/5