Resimli Berat Kandili Mesajları ve Sözleri

Resimli Berat Kandili Mesajları ve Sözleri 9 Resim Mevcut 503 Kez Görüntülendi

Kandil günlerini en iyi dileklerle geçirmek isteyen insanlar sevdiklerine birçok farklı yönde mesaj ile kutlamalarını aktarıyor. Bireylerin bu özel günün anlam ve önemini belirtmek amacıyla çok sayıda mesaj alıp gönderdiği bilinmektedir. Kandil günlerinin önemine binaen bireyler en iyi dileklerini aktarıyor. Berat kandili mesajları da son derece yoğun olarak aktarılan ve en içten dileklerin gönderildiği günler arasındadır.

Kelime yapısı ve tarihçesine bakıldığı zaman Berat Kandili, son derece büyük bir öneme sahiptir. Müslümanların kutladığı bu gün, sözlük içeriğine uygun bir biçimde düzenlenmiştir. Kutlandığı gün itibariyle de Ramazan ayından önceki son kutsal gün olarak sayılmaktadır. Bu nedenle bakış açısı çok daha farklıdır. Berat kandilinde insanlar sevdiklerine ve yakınlarına farklı mesajlar ile iyi dileklerde bulunur. Günün öneminden ve Müslüman dünyasına olan etkisinden bahsedilir.

Bu bağlamda Berat kandili mesajı için hazır olarak bulunabilecek birçok farklı içerik vardır. Normal yazı halinde mesajlar da tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra resimli berat kandili mesajları da çok sık kullanılan bir alternatiftir. İnsanlara gönderilmesinin ardından kısa süreli diyalog kurulması ve karşılıklı iyi niyet dilekleri son derece önemlidir.

Paylaş (0)

Berat; Arapça bir kelimedir ve kurtuluşa ermek, temize çıkmak anlamına gelir. Allah bu gecede her birimizi Berat edenlerden eylesin.

Paylaş (0)

Büyük hayır ve iyiliklere ulaşmamız, Şerlerin de uzak olması dileğiyle Berat Gecemiz Mübarek olsun

Paylaş (0)

Ramazan'ın müjdecisi bu güzel günde Beratını alanlardan olmanız dileğiyle .. Kandiliniz mübarek olsun ...

Paylaş (0)

En güzel en kalpten edilen dualar yolumuza ışık, kalbimize huzur olsun. Berat Kandilimiz Mübarek Olsun

Paylaş (0)

Ellerin senaya yükselerek gökyüzünün tüm kapılarının aralandığı, duaların kabul, günahların ise afolunduğu Berat Kandilimiz mübarek olsun.

Paylaş (0)

Berat Kandilimiz Mübarek Olsun

Paylaş (0)

Kim bilir belki bizden habersiz edilen bir dua kurtaracak bizi, hayırlı kandiller

Paylaş (0)

Tüm dualarınızın kabul olması dileğiyle, hayırlı kandiller

Paylaş (0)

Şaban ayının 15. gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, dünya semasına rahmetiyle tecelli eder. Hadis-i Şerif Berat Kandiliniz Mübarek Olsun

Berat Kandili ve Tarihi

Müslüman dünyasında mübarek olarak sayılan üç aylar büyük önem arz etmektedir. Müslüman aleminin bu üç aylara girmeden önce kutladığı Berat Kandili bu nedenle çok önemlidir. Resimli berat kandili mesajları bu süre zarfında sık sık gönderilmektedir. İnsanların anlam ve önemini bu sayede anlayabilmesi, bireylerin bu özel gün için daha net fikirlere sahip olmasını sağlamaktadır.

Arapça berae-beraet olarak da bilinen kelime Türkçeleştirildi ve Berat halini aldı. Kelime anlamı olarak Arapça dilinde bireyin yükümlülüğünden kurtulması anlamını taşımaktadır. Bir bakıma karşısındaki olay hakkında bir suçunun kalmaması olarak da adlandırılmaktadır. İslam dünyasında bu anlam, Allah ile kul arasındaki tüm günah ve borçların temizlenmesidir.

Berat kandilinde Müslümanlar, inançlarına göre Allah’a karşı olan tüm günah ve borçların temizlenmesi adına dua ederler. Bu nedenle Müslüman dünyasında son derece önemli sayılan bu kutsal gün, sürekli olarak kutlanmaktadır.

17 oy, Ortalama : 4,35/5
Yorumlar15.02.201922:27:40

sosyete sözler

sosyete sözler, sosyete karadeniz, en güzel sosyete sözler

(0) (0)Cevap Yaz